Rzeź nadal trwa! 15 martwych fok znalezionych tylko jednego dnia. W tym miesiącu zginęło ich więcej niż w całym ubiegłym roku


1. Mówią, ze jest to dalszy ciąg rzezi przeprowadzanej na fokach. W ubiegłą sobotę na kilku plażach nad polskim morzem znaleziono ciała 15 martwych fok. To jednak nie wszystko. Dzień wcześniej znaleziono również ciała dwóch martwych morświnów, a kolejnego dnia odnaleziono trzecie ciało.

Jednak nie wszystkie te zbrodnie to sprawka ludzi – a przynajmniej nie wszystkie zostały popełnione celowo. Tylko kilka odnalezionych ciał nosi wyraźne ślady ingerencji człowieka. Pozostałe mogły paść ofiarą tzw. przyłowu – czyli zaplątać się w sieci rybackie. Z kolei młode zwierzęta, które nie do końca radzą sobie jeszcze w wodzie, są znoszone przez sztorm i prądy morskie na skały, gdzie najczęściej giną.

Tylko dwie ze znalezionych fok nosiły wyraźne ślady ingerencji ludzkiej. Jedna miała zaplątaną sieć rybacką na głowie, a inna miała na swoim ciele siniaki. Wiadomo również, że przynajmniej jeden ze znalezionych morświnów zginął celowo z ręki człowieka. Miał odciętą płetwę ogonową oraz rozcięty brzuch i grzbiet.


log in

reset password

Back to
log in