Rzeź nadal trwa! 15 martwych fok znalezionych tylko jednego dnia. W tym miesiącu zginęło ich więcej niż w całym ubiegłym roku


2. W tym miesiącu znaleziono już 38 martwych fok. To więcej niż przez cały 2017 rok. Nie wszystkie jednak zginęły z rąk ludzi, a przynajmniej nie w przypadku wszystkich da się to udowodnić.

Foki są pod ochroną i szacuje się, że żyje ich obecnie w Bałtyku około 35 000. Nie wiadomo, czy foki padają ofiarami jednego człowieka, grupy ludzi czy też przypadkowych osób, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Wiadomo natomiast, że za ich ujęcie wyznaczono nagrodę w wysokości 30 000 złotych.

Informacja o nagrodzie jest już jakiś czas obecna w mediach, niestety w niczym to nie pomaga. Foki nadal giną, a sprawcy pozostają bezkarni.

Warto przypomnieć wywiad udzielony przez jednego z rybaków, w którym twierdził, że to oni zabijają foki, ponieważ wyjadają im ryby z sieci, przez co rybacy narażani są na poważne straty. Dla nich foki to zwykłe szkodniki, których nie należy chronić, a tępić.


log in

reset password

Back to
log in